Виберіть розділ
Вибране
  • Грип та ГРВІ: що робити, щоб вберегтися
    У залі засідань районної ради керівники району та освітяни Бориспільщини…
  • Інна Колесник з Кіровської школи - «Вчитель року-2016»
    19 січня 2016 року в КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти»…
  • Проекти розвитку підтримає держава
    Субвенція з державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури…
    Читати більше...
Пошук на сайті
Наші опитування
Що необхідно для благоустрою району?
 
Що б Ви хотіли більше бачити на нашому сайті
 
Перейменування вулиць сіл Щасливе та Проліски
 

Багатодітним матерям Бориспільщини присвоєно почесне звання «Мати-героїня»

 

 

Президент України Петро Порошенко присвоїв почесне звання «Мати-героїня» чотирьом мешканкам Бориспільського району.

 

1lДнями заступник голови райдержадміністрації Роман Шуменко, начальник служби у справах дітей та сім’ї Наталія Ралко та Дударківський сільський голова Микола Гуральник від імені Президента України та за дорученням голови Київської ОДА вручили посвідчення та нагрудні знаки поважним землячкам.

 

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання «Мати-героїня» отримали чотири жительки району: Клишта Ганна Іванівна – мати п’яти дітей(с. Дударків), Ковальська Світлана Петрівна – мати п’яти дітей (с. Дударків), Ковбаса Любов Омельянівна – мати п’яти дітей (с. Дударків) та Пестич Лариса Василівна — мати п’яти дітей (с. Чубинське).

Детальніше...

Третя сесія районної ради: день другий

 

 

2g1gНа друге засідання 3-ої сесії районної ради прибуло 27 депутатів. У її роботі взяли участь голова райради Владислав Байчас, його заступник Іван Недогибченко, голова РДА Дмитро Воронін, перший заступник голови РДА Володимир Солдатенко, керівники установ, організацій району, структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські голови, громада Бориспільщини. Одне з найголовніших питань порядку денного — ухвалення бюджету району на 2016 рік.

Іван Недогибченко поінформував, що у міжсесійний період до райради надійшло кілька звернень: внести зміни до бюджету; заборонити застосування піротехнічних засобів та феєрверків на території району на час проведення АТО; звільнити від сплати за харчування дітей, батьки яких є учасниками АТО та прохання жителів Щасливого звернутися до прокуратури та поліції щодо повернення їх земельних ділянок. Тож перелік питань, затверджений на минулому засіданні, розширили, включивши згадані пропозиції.

 

Три головні розпорядники

Район отримав субвенцію з державного бюджету, яка свого роду є бюджетним трансфертом. Завдяки їй збільшили доходи районного бюджету на 4 млн 74 тис. грн. Три головні розпорядники — ЦРЛ, соціальний захист і районний відділ освіти стали споживачами цієї субвенції.

 

Затвердили Програми

Голова постійної комісії з питань земельних відносин, комунальної власності, будівництва та архітектури Антон Мотрич поінформував про лист з «Райтепломережі», в якому йшлося про передачу на обслуговування Бориспільському РП ПАТ «Київобленерго» підстанції № 600, яка знаходиться на їхньому балансі за адресою: м. Бориспіль, вул. Лугова, 5. Депутати одностайно проголосували за це рішення.

На сесії затвердили Програму підтримки районного радіомовлення, Програму розвитку та фінансування трудового архіву, програму «Відзначення святкових та урочистих подій у районі на 2016-2020 роки». А також затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки трьох земельних ділянок, яка розроблялася з метою оформлення спадщини.

 

Пристрасті навколо бюджету

Начальник фінуправління РДА Тамара Матяш наголосила, що новий бюджет набирає чинності з 1 січня і діятиме включно по 31 грудня 2016 року. Доходи загального фонду районного бюджету визначено в розмірі 351,3 млн грн, спеціального – 6,9 млн грн. Загальна сума доходів, передбачена в районному бюджеті, —358,1 млн грн. Також затверджено доходи, закріплені за територією, в розмірі 124 млн грн.

Коливання між показниками минулого року і 2016-го приблизно плюс 2 млн грн по кожному головному розпоряднику коштів.

Віталій Гордієнко (ПП ВО «Свобода») зауважив, що прийняття бюджету — процес не з простих і потребує великої відповідальності, тому озвучив позицію «Свободи»:

— Ми не маємо належних механізмів впливу на бюджетний процес. А він нас не влаштовує. Як не влаштовує і бюджетний процес, що відбувається в країні.

Владислав Байчас аргументував:

— Державний бюджет приймає Верховна Рада, яка за нього і відповідає. А ми голосуємо за розподілення коштів на харчування і тепло для дітей, ремонти шкіл, лікування хворих, соціальний захист наших земляків, заробітні плати працівникам бюджетної сфери. Ми представляємо нашу громаду, тож як можемо залишити її на призволяще?

В Івана Недогибченко своя точка зору щодо бюджету-2016:

— У цьому бюджеті нехай небагато плюсів, але вони є. І бюджет нинішнього року кращий, ніж минулого. Тому позиція «Свободи» незрозуміла.

Очільник РДА Дмитро Воронін наголосив:

— Бюджет 2014 року в районі був бюджетом забезпечення бюджетних видатків, і не більше. Бюджет 2015 року – перший бюджет, який дав органам місцевого самоврядування й органам місцевої влади додатково 80 млн коштів. Для сіл і району в цілому 2015-ий був роком розвитку. Бюджет-2016 – аналогічно є бюджетом розвитку. Ми плануємо всі видатки забезпечення зарплат, соціального утримання тощо. Окрім того, закладаємо кошти у сумі 12 млн грн на цільові програми. Бюджет відпрацьовано і жодних питань до нього не може виникати.

Голова постійної комісії з бюджету та фінансів Вадим Марисенко підсумував:

— Якщо не голосуватимемо за бюджет, який вивчали достеменно, то внесемо деструктив в один із кращих районів Київщини – наш, Бориспільський. Якщо кожен гальмуватиме роботу на своєму місці, то деструктив внесемо в розвиток всієї країни. Треба робити все для того, аби побачити світло в кінці тунелю, а не гальмувати увесь процес.

Отже, 24 депутати із 27 проголосували за бюджет району в 2016 році. «Свободівці» одностайно проголосували «проти» бюджетного питання, так і не пояснивши достеменно причину.

 

Феєрверки заборонити… тимчасово

Депутат Олександр Сингаєвський ознайомив з проектом рішення про тимчасове застосування піротехнічних засобів та феєрверків на території району на час проведення АТО. Даний проект передбачав надати рекомендації сільським головам щодо обмеження або заборону використання фізичними та юридичними особами феєрверків. На території району розташовані різні розважальні заклади, де досить часто використовуються феєрверки, салюти тощо, що викликає обурення жителів населених пунктів, особливо переселенців зі сходу та учасників АТО. Але, за словами І. Недогибченка, проект рішення посилається на ті статті закону місцевого самоврядування, які не відносяться до райради. І голосувати за нього у такій редакції депутати не можуть. Пропозицію вніс Володимир Шаповал, який запропонував надіслати листи на сільські ради за підписами очільників РДА та райради. Більшість депутатів її підтримали.

Детальніше...
Радіопередачі
Календар публікацій
« січня 2016
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Корисні посилання

Телефони довіри

Урядова гаряча лінія

0-800-507-309

Київської ОДА

044-286-85-54

044-286-17-48

Відділ звернень громадян

Київської ОДА

044-286-84-11